0_Спорт.ПорталФудбал

Цената на фудбалерите на Барселона и на Реал Мадрид е повеќе од милијарда евра

Вредноста на играчите на фудбалскиот пазар достигнува стотици милиони евра. Во Шпанија, најголемите ривали Барселона и Реал Мадрид имаат тимови кои вредат повеќе од една милијарда.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close