СветСвет.Портал

Царот Нарухито изрази каење поради улогата на Јапонија во Втора светска војна

Јапонскиот цар Нарухито денеска изрази длабоко каење поради улогата на Јапонија во Втора светска војна во своето прво појавување на годишната церемонија по повод 74 години од крајот на војната

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close