Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Белгија: Три милиони евра инвестиција во женскиот фудбал

Белгиската фудбалска унија најави дека ќе инвестира три милиони евра за поттикнување и развивање на женскиот фудбал, во следните две сезони

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close