Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Белгија не може да се договори за назначување европски комесар

Белгија, која сѐ уште нема федерална влада по мајските парламентарни избори, не успева да се договори за кандидат за еврокомесар. Рокот истекува на 26 август.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close