Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Белгија го назначи Дидие Рејндерс за европски комесар

Досегашниот министер за надворешни работи на Белгија, Дидие Рејндерс, синоќа беше назначен за европски комесар од оваа земја. Според процедурата, комесарите треба прво да бидат сослушани и потврдени од страна на европратениците.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close