0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeBiznesBiznes.PortalBiznis.SlajderEkonomi

Bekteshi i dërgoi letër Shalës, pret që këto ditë të tërhiqet ndalesë për import

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi në letër drejtuar kolegut kosovar, Endrit Shala theksoi se pret që gjatë këtyre ditëve të punës Kosova ta tërheqë Vendimin për ndalesë për eksport të patateve dhe mjaltit nga shteti, vendosur para një jave si përgjigje ndaj ndalesës sonë për import të ikrës dhe rasatit të peshkut nga ky shtet fqinj, ndërkaq për shkak të mungesës së monitorimit të gjendjes së tyre.

Back to top button
Close