0_Спорт.ПорталФудбал

Балотели ја избра Бреша пред Фламенго

Според весникот, 29-годишниот фудбалер ќе се врати во матичната земја како дел од Бреша. Марио ќе потпише договор за 3 сезони со својот нов клуб. Италијанецот е роден во Палермо, но поголемиот дел од детството го поминал во Бреша.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close