0_Спорт.ПорталФудбал

Азар се повреди, нема да дебитира утре

Белгискиот играч од средниот ред добил растегнување во левата нога за време на денешниот тренинг. Сè уште не е јасно колкав ќе биде периодот на опоравување. Според шпанските медиуми, тој ќе се лекува 3-4 недели.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close