0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Античкиот град Лијанг ги фасцинира посетителите со својата архитектура

Античкиот град, кој со векови е политички, трговски и културен центар на регионот, во последните години стана едно од најважните места за туризмот во Кина

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close