Дописници СветСветСвет.Портал

Анти-Г7 демонстрации: 68 апсења и 38 изречени мерки притвор

Според префектурата Пиринеј-Атлантик, 68 лица биле уапсени, а 38 биле задржани во притвор, на демонстрациите против Г-7 во Бајон, соседен град на Биариц, јавува дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close