0_Web_Насловна-слајдерMakedonija.SlajderПолитика

Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева со полициска придружба од КПУ Затвор - Скопје изутринава заминала во Гевгелија на погреб на нејзината мајка, потврди за МИА директорот на затоворот Есад Рахиќ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close