0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Катица Јанева веќе неколку часа дава исказ за „Рекет“

Во Обвинителството за организиран криминал речиси четири часа трае распитот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за случајот „Рекет“, во кој осомничени се Бојан Јовановски и Зоран Милески за рекетирање бизнисмени.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close