0_Спорт.ПорталФудбал

Аналитичар од Вердер шпионирал тренинг со дрон

Регионалниот совет на Карлсруе го казни аналитичарот на фудбалскиот клуб Вердер од Бремен со 500 евра за шпионирање на тренингот во Хофенхајм со дрон, пренесува „Билд“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close