БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Амбасадата на САД во Тирана објави видео зошто треба да се формира СПАК и како ќе функцонира

Американската амбасада во Тирана денеска објави уште едно анимирано едукативно видео, објаснувајќи им на граѓаните зошто треба да постои новата институција Специјална структура против корупција и организиран криминал (СПАК) и како таа функционира.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close