0_Македонија.ПорталДописници МКДПолитички партии

Алијанса за Албанците со реакција до Заев поради Блерим Беџети и ДУИ

Партијата Алијанса за Албанците преку соопштение испрати реакција до јавноста за околу  конфликтот на релација Зоран Заев и Блерим Беџети. Од партијата пишуваат неколку пораки и прашања за премиерот Заев.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close