БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албанската опозиција во септември продолжува со протестите

Лидерот на Демократската партија (ПД), Љуљзим Баша најави дека обединетата албанска опозиција во септември ќе продолжи со националните протести.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close