Дописници МКДОпштински вести

Активистка од Тетово со хуманитарна акција за собирање училишен прибор за деца од семејства од социјален ризик

Во престрет на новата учебна година активистката Рита Бехадини од Тетово започна хуманитарна акција за собирање училишни материјали за децата чии семејствата немаат доволно средства да им купат.  Нејзиното мото е „Овој септември, со полн ранец на училиште!“

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close