0_Македонија.ПорталKultura.SlajderКултураКултура.Портал

Агенција за филм: На македонскиот филм конечно му се „заканува“ и „Оскар“

По полнењето на светските киносали со дел од најновата домашна продукција, објавите и филмските критики во првиот дел од годинава, продолжува снимањето на повеќе долгометражни играни филмови, соопшти Агенцијата за филм на Република Северна Македонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close