Дописници МКДСторија

Животот во делчевското село Град, некогаш и сега

Жителите на село Град го слават својот соборен ден Духовден. Пред една од двете продавници во селото ги затекнавме пензионерите Драган Стоичов и Борис Ангеловски кои, криејки се од горештините, решија да разврзат муабет за тоа како се правеле соборите некогаш, што му недостига на селото и да позборуваат за многу други работи што ги мачат или што сакаат да ги споделат за да им олесни. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close