0_Македонија.ПорталДописници МКДКултураКултура.Портал

Заврши меѓународната ликовна колонија во Гевгелија

Осумнаесеттата меѓународна ликовна колонија,чиј организатор и домаќин беше Фондацијата „Аполонија“ од Гевгелија, заврши со работа со традиционално изложување пред публиката на сите дела создадени изминативе денови.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close