0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Заев: Просечната плата продолжува да расте, економската година ги дава резултатите

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил објави дека просечната плата од месец во месец продолжува да расте и оти економската година ги дава резултатите.

Скопје, 20 јули 2019 (МИА) – Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил објави дека просечната плата од месец во месец продолжува да расте и оти економската година ги дава резултатите.

-Просечната плата од месец во месец продолжува да расте! Економската година ги дава резултатите, а граѓаните ги чувствуваат ефектите. Продолжуваме и не застануваме, до крајот на мандатот на оваа Влада, просечната плата да биде 30.000 денари, напиша Заев во објавата на својот фејсбук профил. скс/лв/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close