СветСвет.Портал

Во Тунис забрането носење никаб во јавни институции

Премиерот на Тунис, Јусеф Чахед забрани носење на никаб во јавните институции поради безбедносни причини

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close