Дописници МКДОпштински вести

Во Кичево протест поради честите прекини на струја, доставено предупредувачко барање до ЕВН

Протест на населението од северно- источниот дел на општината Кичево против ЕВН-Македонија, поради честите прекини на електричната енергија. Жителите се жалат дека, при секое мало невреме или слаб дожд, остануваат без струја четири до пет часови.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close