Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

„Велт“: Урсула фон дер Лејен кандидат за нов претседател на Еврокомисијата

Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лејен е потенцијален кандидат за претседател на Европската комисија, тврди „Велт“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close