Фудбал

Јунајтед откажа 60 милиони за Лукаку

Манчестер Јунајтед одби понуда од Интер за Ромелу Лукаку.

Манчестер, 20 јули 2019 (МИА) – Манчестер Јунајтед одби понуда од Интер за Ромелу Лукаку.

„Нероазурите“ понудија 60 милиони евра, но англискиот гигант сака околу 80 милиони евра. Информациите за развојот на настаните излезе неколку минути пред двата тима да се соочат во пријателски натпревар, кој црвените ѓаволи го добија со 1:0.

Лукаку не зеде учество на натпреварот, а Солскјер изјави дека има повреда.

Денот пред натпреварот, Антонио Конте не криел дека сака да го привлече напаѓачот. Тој додаде дека очекувал трансферот да биде во напредна фаза и дека не е задоволен од фактот дека не може да се потпре на нови засилувања за почетокот на подготовките.вз

Таг
Back to top button
Close