0_Спорт.ПорталSport.SlajderРезултати

Јубилеен 80. триумф во Ф1 за Луис Хамилтон

Двајцата возачи на Мерцедес, Луис Хамилтон и Валтери Ботас се најдоа на првите две позиции на денешната трка од Формула 1 шампионатот возена за Големата награда на Велика Британија. За Хамилтон ова беше 80. триумф во неговата Ф1 кариера и шести на британското Гран при.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close