BotëBotë.Portal

Tërmet i fuqishëm në Indonezi

Tërmet me intensitet prej 7,3 ballëve sipas shkallës Rihter i ka goditur Ishujt Moluke në pjesën lindore të Indonezisë, kumtoi Enti gjeologjik i SHBA-së.

Xhakartë, 14 korrik 2019 (MIA) – Tërmet me intensitet prej 7,3 ballëve sipas shkallës Rihter i ka goditur Ishujt Moluke në pjesën lindore të Indonezisë, kumtoi Enti gjeologjik i SHBA-së.

Tash për tash nuk ka informacione për viktima eventuale dhe dëm të shkaktuar material, as nuk është lëshuar paralajmërim për cunami.

Epiqendra e lëkundjes ndodhet në thellësi prej dhjetë kilometrave nën sipërfaqen e tokës, 168 kilometra në jug dhe juglindje të qytetit Ternatea. mb/

Таг
Back to top button
Close