Избрано

Светот годишно произведува 800.000 олимписки базени ѓубре

Жителите на нашата планета годишно „произведуваат“ повеќе од две милијарди тони отпад, што претставува количина со која можат да се наполнат 800.000 олимписки базени.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close