EvropëEvropë.Portal

Stoltenberg: Dialogu me Rusinë për marrëveshjen bërthamore i pasuksesshëm

NATO dhe Rusia nuk arritën progres të rëndësishëm lidhur me çështjen për shpëtimin e Marrëveshjes për forca bërthamore me veprim të mesëm dhe të shkurtër (INF) në bisedimet në Bruksel, deklaroi sot sekretari i përgjithshëm i Aleancës, Jens Stoltenberg. 

Back to top button
Close