БалканБалкан.Портал

Српскиот министер за одбрана доби забрана за влез во Косово

На српскиот министер за одбрана Александар Вулин и делегацијата за воено здравство денеска им беше забранет влез во Косово, соопшти кабинетот на министерот Вулин.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close