0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Специјалците на МВР ги спасија параглајдеристите што паднаа на Галичица

Специјалците на МВР ги спасија двајцата параглајдеристи кои попладнево паднаа на падините на Галичица од албанска страна, потврди МВР за МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close