Временска прогноза

Сончево и потопло со мала до умерена локална облачност

Времето во земјава ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. УВ индексот ќе биде 8.

Скопје, 18 јули 2019 (МИА) – Времето во земјава ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. УВ индексот ќе биде 8.

Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 22 до 33 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. УВ=8

Утринската температура ќе достигне до 14, а дневната до 31 степени.

Следува период на потопло време со пораст на дневните температури. Во петок во попладневните часови ќе има изолирана појава на дожд и грмежи.

Back to top button
Close