ЕвропаЕвропа.Портал

Швеѓаните повеќе не смеат да пушат пред пабови

Пушачите во Шведска повеќе не смеат да палат цигара пред пабовите, согласно новиот закон за тутун донесен денеска, а се однесува на пушење на јавни места.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close