0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидеоПолитика

Шекеринска: Обезбедивме постојана контрола, нема никакви последици по животната средина од „Одлучен удар” на Криволак

Обезбедивме постојана контрола на животната средина пред и за време на вежбата „Одлучен  удар” на Криволак, а истражувањата покажаа дека не се предизвикани никакви штетни последици, рече денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close