Kultura.SlajderДописници МКДКултураКултура.ПорталРепортажа

Саем за промоција на културните и природните вредности на Шар Планина

Многу работи на Шар Планина може да се јадат, пијат или да се видат. Исто така да се слушнат, запеат и заиграат. Ова се покажа само за еден ден и тоа во неколкучасовниот Саем за промоција на културните и природните вредности на Шар Планина што викедот го организираше Платформата „Пријатели на Шара“ во селото Вејце на 1.150 метри надморска височина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close