СветСвет.Портал

САД: Во Атланта целосна забрана за пушење и на аеродром

Градскиот совет на Атланта ја потврди забраната за пушење во ресторани и барови и на еден од најпрометните аеродроми на светот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close