ЕвропаЕвропа.Портал

Руски авиони се обидоа да пресретнат американски во близина на границата

Руски авиони Су-27 на воздухопловните сили во јужната воена област се обидоа да пресретнат американски Боинг П-8, кој се приближил кон руската граница, соопшти денеска руското Министерство за одбрана.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close