БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Рама: Мета е непријател на Уставот, Парламентот, народот, Албанија затоа треба да се разреши

На пленараната седница на албанскиот Парламент на која на дневен ред е формирање анкетна комисија која треба да испита дали претседателот Илир Мета го прекршил Уставот со уредбата за одлагање на локалните избори, се обрати и премиерот Еди Рама

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close