Дописници МКДОпштински вести

Противпожарната служба во Гевгелија викендов двапати интервенирала

Пожарникарите од Гевгелија викендов двапати интервенирале при локализирање и гаснење на пожари, кои се случиле во населените места Мрзенци и Миравци, соопштија денеска од ТППЕ Гевгелија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close