0_Македонија.ПорталЛинк во живоПолитика

Прес-конференција на премиерот Зоран Заев (во живо)

Премиерот Зоран Заев во Владата одржува прес-конференција во врска со видеото објавено на Јутјуб од руските „пранкери“ Владимир Кузенцов (Вован) и Алексеј Столаров (Лексус).

Скопје, 9 јули 2019 (МИА) – Премиерот Зоран Заев во Владата одржува прес-конференција во врска со  видеото објавено на Јутјуб од руските „пранкери“ Владимир Кузенцов (Вован) и Алексеј Столаров (Лексус).

Back to top button
Close