0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Поради сообраќајка затворен патот Струмица – ГП Ново Село

Регионалниот пат Струмица – Граничен премин Ново Село, денеска од 13:15 часот, е затворен за сообраќај поради случена сообраќајна незгода, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Скопје, 22 јуни 2019 (МИА) – Регионалниот пат Струмица – Граничен премин Ново Село, денеска од 13:15 часот, е затворен за сообраќај поради сообраќајна незгода, информираат од Автомото сојузот на Македонија. дма/са/

Back to top button
Close