Parashkimi i motit

Parashikimi i motit

Moti në vend do të jetë me diell, me vranësira të vogla deri mesatare. Nga pasditja do të fryjë erë erë e matur deri mesatare e përforcuar veriore, e cila përgjatë Vardarit dhe më lartë do të përforcohet. Në pjesët perëndimore pasdite do të ketë paraqitje të reshjeve afatshkurte.

Shkup, 24 korrik 2019 (MIA) – Moti në vend do të jetë me diell, me vranësira të vogla deri mesatare. Nga pasditja do të fryjë erë erë e matur deri mesatare e përforcuar veriore, e cila përgjatë Vardarit dhe më lartë do të përforcohet. Në pjesët perëndimore pasdite do të ketë paraqitje të reshjeve afatshkurte.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 13 deri 21 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 26 deri 34 gradë Celsius.

UV indeksi do të jetë 8.

Në Shkup mot me diell dhe me erë, si dhe me vranësira mesatare. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 20 gradë, ndërsa temperaturat ditore deri 31 gradë Celsius.

Të enjten dhe të premten do të mbajë mot stabil dhe më i ngrohtë, ndërsa gjatë fundjavës do të jetë ngrohtë dhe do të ketë jostabilitet me reshje lokale  të rrëmbyeshme dhe bubullima.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close