Дописници МКДОпштински вести

Општина Гевгелија ќе го гради патот до манастирот во Давидово

Од Агенцијата за финансиска подршка на земјоделството и руралниот развој општина Гевгелија ќе добие околу 10,7 милиони денари за изградба на локалниот пат од селото Давидово до манастирот Свети Илија, потврдија денеска од општината.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close