0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Ополномоштеник за борба против омразата кон муслиманите?

На Германија ѝ е потребен ополномоштеник за борба против омразата кон муслиманите, изјави претседавачот со Централниот совет на муслимани во Германија, Ајман Мазјек за весникот Ноје оснабрикер цајтунг. Тој се заложи за тоа под впечаток на масакрот во новозеландскиот град Крајстчрч.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close