Дописници СветСветСвет.Портал

ОН: Безбедносните служби на Венецуела за 18 месеци убиле речиси 7.000 луѓе

Во објавениот извештај на Високиот комесар за човекови права на ОН, Мишел Бачелет, се укажува дека во изминатава година и пол безбедносните органи на Венецуела ликвидирале околу седум илјади луѓе од опозицијата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close