Избрано

Огромно мнозинство Германци поддржуваат помош при еутаназија

Две третини од Германците би поддрѓале легелизација на активната помош при еутаназија, се наведува во истражувањето на Институтот You Gov, што беше објванео во петокот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close