0_Магазин.ПорталЗанимливости

Огромна медуза снимена во британското приморје (видео)

Медуза со големина на човек е забележана и снимена во примрјето кај градот Корнвол, Велика Британија, објави „Гардијан“

Корнвол, 16 јули 2019 (МИА) – Медуза со големина на човек е забележана и снимена во приморјето кај градот Корнвол, Велика Британија, објави „Гардијан“.

Според стручните лица, ова е навистина ретка појава.

Според професионалните фотографи-нуркачи, пак, суштеството било долго еден метар и половина, самото тело на медузата – половина метар. си/гт/

Таг
Back to top button
Close