Општински вестиСкопје

Од утре привремен сообраќаен режим на мостот „Гоце Делчев“

Поради градежните активности за реализација на проектот „Реконструкција на дилатации на мост Гоце Делчев во двата правци“, на дел од булеварот „Гоце Делчев“, од утре ќе биде воведен привремен сообраќаен режим, што фазно ќе го опфати потегот од крстосницата со булеварот „Свети Климент Охридски“ до крстосницата со улицата „Филип Втори Македонски“, како и булеварот „ВМРО“ од булеварот „Партизански одреди“ до самиот мост.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close