Општински вестиСкопје

Нормализирано водоснабдувањето во Тафталиџе

Отстранет е уличниот дефект и нормализирано е водоснабдувањето на улицата „Прашка“ бр. 28 во скопската населба Тафталиџе, соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје.

Скопје, 13 јули 2019 (МИА) – Отстранет е уличниот дефект и нормализирано е водоснабдувањето на улицата „Прашка“ бр. 28 во скопската населба Тафталиџе, соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје.

Поради дефектот без вода од 11 до 14 часот беа корисниците кои живеат на улицата „Прашка“ од број 20 до број 68. см/рп/

Back to top button
Close