BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Ngushëllim nga presidenti grek dhe nga Ministria greke e Punëve të Jashtme

Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos shprehu keqardhje për viktimat dhe shprehu ngushëllime dhe mbështetje për familjet e të vdekurve nga moti i keq në Halkidiki, ndërsa të lënduarve u dëshiroi rikuperim të shpejtë, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Athina.

Athinë, 11 korrik 2019 (MIA) – Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos shprehu keqardhje për viktimat dhe shprehu ngushëllime dhe mbështetje për familjet e të vdekurve nga moti i keq në Halkidiki, ndërsa të lënduarve u dëshiroi rikuperim të shpejtë, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Athina.

Ngushëllim dhe keqardhje shprehën edhe nga Ministria e Punëve të Jashtme e Greqisë përmes profilit zyrtar të Tuiterit, me ç’rast u potencua se janë në komunikim të vazhdueshëm me ambasadat e vendeve, shtetasit e të cilit janë goditur nga moti i keq. mb/

Таг
Back to top button
Close